Серија А

На Лукаку му требаа 32 секунди да го совлада Перин, Интер лесно против Џенова и Пандев (ВИДЕО)

Интер со 3-0 славеше над Џенова и се зацврсти на врвот на табелата, Лукаку, Дармијан и Санчез се погрижија за лесна победа и нови три бода.

Интер го искористи киксот на Јувентус за да отвори поголема предност, попладнево избраниците на Конте без многу проблеми славеа со 3-0 против Џенова.

На Лукаку му требаа само 32 секунди за да го совлада Перин и да донесе водство од 1-0 за домаќините.

За следниот гол се чекаше многу, Дармијан со прецизен шут по земја во 69. минута донесе 2-0.

Сите дилеми ги реши Алексис Санчез, Чилеанецот само што влезе од клупата за резерви заврши една убава акција на Интер за 3-0.

Нашиот Горан Пандев доби шанса од клупата по еден час игра, но не можеше да стори ништо за Џанова да избегне пораз.

Со овие три бода, „нероаѕурите“ имаат +7 во однос на Милан и +10 во однос на Јувентус, но и натпревар повеќе.

Опседнатоста со лесна и брза заработувачка, завидливоста и љубомората кон побогатите, невидената мрзливост комбинирана со желбата за убав и прилично ситуиран живот, од Македонците создаде зомбизирани суштества кои лутаат низ времето и просторот, без патоказ и без изграден вредносен ориентир по кој ќе се водат низ животот.

повеќе

Иако новогодишните честитки во јануари оваа година, беа најчесто за здравје и со желба за „старото нормално“, првите три месеци од 2021 година не навестуваат крупни промени околу тоа кој ќе биде повторно најизговорениот збор и во периодот кој претстои. 

повеќе