Бундеслига

На четири меча во Бундеслигата беа постигнати осум гола, од нив Баерн Минхен даде седум! (ВИДЕО)

Денешните четири меча во Бундеслигата беа крајно неефикасни со исклучок на дуелот на Баерн Минхен кој на Бохум му даде седум гола. 

Интересна глетка на резултатите во Бундеслигата, осум гола на четири натпревари од кои седум ги даде Баерн Минхен.
 
Баерн ја наполни мрежата на Бохум победудвајќи го со 7-0. Кимих даде два гола, по еден реализираа Сане, Гнабри, Левандовски и Чупо Мотинг, еден погодок беше автогол на Лампродополус.
 
Аугсбург со 1-0 ја победи Борусија Менхенгладбах, а немаше голови на мечевите Арминија Билефилд - Хофенхајм и Мајнц - Фрајбург.

Земјите треба да бараат начини за градење мостови и унапредување на билатералните економски врски, а не да гледаат во минатото и да му наметнуваат на македонскиот народ поинаков идентитет или историски наратив.

повеќе

Tочната искористеност и капацитет на водните ресурси во државата e невозможно прецизно да се пресмета заради недостиг на континуирани хидролошки мерења и мониторинг на квалитетот на водите.

повеќе

Нам бизнисмените не ни требаат ниту уставни преамбули ниту некакви параграфи за да ги почитуваме Република Бугарија и нејзините граѓани. Ние некого почитуваме доколку прави профит, плаќа даноци и доколку е општествено одговорен.

повеќе