Рома

Мурињо: Рома беше предадена од еден фудбалер, му реков да си оди во јануари

Жозе Мурињо беше видно разочаран по ремито против Сасуоло, Португалецот го покажа своето друго лице и обвини еден од своите фудбалери, но не го кажа неговото име.

Мурињо вели дека еден фудбалер ја предал Рома со својот непрофесионален однос и побарал од него да си замине во јануари.

Рома одигра 1-1 против Сасуоло на гости, волчицата поведе со гол на Абрахам, но на пет минути до крајот Пинамонти им одзема два бода.

„Имавме добар перформанс, со позитивен, професионален и сериозен однос. Последните две кола беа тешки“, вели Мурињо.

„Тоа беше тим кој сакаше да победи денес против тежок противник, жалам што напорите на тимот беа предадени од однесувањето на еден непрофесионален играч. Не видовте така да зборувам за Роџер Ибањез против Лацио, бидејќи грешките се дел од играта, неговото однесување никогаш не било проблем“.

„Непрофесионално однесување кое не е фер кон своите соиграчи, тоа е тоа што ме разочара. Бод на гостински терен не е негативен резултат и генерално сум среќен со односот на составот“.

Мурињо беше запрашан за кој играч станува збор, но не откри.

„Нема да ви кажам. Имав 16 играчи на теренот вечерва и ми се допадна односот на 15 од нив. На тој еден му кажав дека денеска имаше таков однос, не секогаш. Сега сакаме да го затвориме овој период со три бода во следното коло“.

„Него му кажав дека во јануари треба да си бара нов клуб, но се сомневам дека ќе го направи тоа“.

Италијанските медиуми шпекулираат дека станува збор за Рик Карсдoрп.

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе