ПОРТУГАЛЕЦОТ ВО СВОЈ СТИЛ

Мурињо почна со психолошка војна: Ајакс не треба да биде во финале од Лига Европа!

Менаџерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо уште сега ја започна психолошката војна и вели дека Ајакс требал да биде дома наместо во Лига Европа

„Црвените Ѓаволи“ во среда веројатно го играат најважниот натпревар во сезоната, во Стокхолм се среќаваат со Ајакс во финалето од Лига Европа.

Манчестер јунајтед со триумф во второто по ранг европско натпреварување брка настап во Лигата на шампионите.

Па Жозе Мурињо започна со неговата препознатлива психолошка војна.

Португалецот истакна дека Ајакс воопшто не требал да биде во Лига Европа бидејќи сезоната ја започнал во Лигата на шампионите, и по елиминацијата во групната фаза, клубот од Холандија требал да се збогува со настапот во Европа.

Тие дојдоа од Лигата на шампионите, јас сум против ова“ - вели Португалецот.

„Мислам дека еден тим не треба да игра во две различни европски натпреварување во една сезона“.

„Требаше да си одат дома, не треба да имаат опција да играат во Лига Европа“.

„Лига Европа е за тимови кои играат од стартот, како нас. Завршивме петти минатата сезона, па играме Лига Европа“.

„Од почетокот играме во Лига Европа и водевме тешки битки за да бидеме во финале“.

Постојат кафе барови каде стои натпис дека немаат интернет па препорачуваат луѓето да си прават муабет како порано. 

повеќе

Заев рече дека не му се допаѓа како соседните земји реагирале на кризата во Македонија и власта во Србија ја нарече „националистичкото раководство на Вучиќ“, па во Белград предизвика епидемија од паѓања во несвест од изненаденост и навреденост. Хм, во што е точно проблемот?

повеќе

Луѓето се лутат што бизнисмените не реагирале или недоволно критикувале за лошите владини потези во минатото. Од нивна перспектива - веројатно со право.

повеќе