Португалецот допрва ќе прави анализа за македонскиот тим

Мурињо: Не знам ништо за Шкендија, но ќе биде тешко во Македонија

Жозе Мурињо по вчерашната победа во Пловдив, вели дека допрва ќе ја анализира Шкендија но бидејќи се игра само еден натпревар свесен е дека може да биде тешко во Скопје. 

Во четврток Шкендија ќе го пречека Тотнем, Жозе Мурињо по втор пат ќе дојде во Скопје.
 
Синоќа Тотнем многу потешко од очекувањата го совлада Локомотив во Пловдив со 2-1, па Мурињо очекува отпор и од Шкендија.
 
„Не знам ништо за Шкендија, но знам дека ќе биде опасно во Македонија, се работи за еден меч, мора да работиме напорно за да ги оствариме нашите цели. Пред нас е еден маратон од натпревари, играме со Саутемптон, па Лејтон, а потоа ќе одиме во Македонија“, вели Мурињо.
 
Тотнем за седум дена ќе треба да одигра четири натпревари, густиот распоред може да допринесе за ротации во тимот на Мурињо иако Португалецот сериозно ја сфаќа Лига Европа и кога веќе се игра само еден меч јасно е дека во Скопје ќе настапи со најсилниот тим.

При еден спор, понижувањето не е добро ниту за победникот, ниту за поразениот; ниту за „победникот“, ниту за „поразениот“.

повеќе

Стравот од неизвесноста што ја носи пандемијата од ковид-19 вирусот, бара да се преструктуираме и да го промениме начинот на нашето однесување и работење.

повеќе

Ако имаме предвид дека секој збор има свое значење, тогаш оваа „железна завеса" кон Бугарија, за која зборува премиерот дека била подигната од Југославија, се доведува во корелација со Берлинскиот ѕид. А, железната завеса помеѓу двете германии доведе до нивно обединување.

повеќе