Во пресрет на дербито

Мурињо му оддаде почит на Марадона посетувајќи го неговото место во Неапол (ВИДЕО)

Во пресрет на вечерашниот меч меѓу Наполи и Рома, Жозе Мурињо денеска положи свежо цвеќе на местото во градот Неапол кое е посветено на аргентинската фудбалска легенда.

Мурињо имаше одличен однос со Диего Марадона, па Португалецот ја искористи можноста да му оддаде почит на својот починат пријател.

Експедицијата на Рома во Неапол каде вечер му гостува на Наполи, а Мурињо денот му го посвети и на Марадона.

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе

Енергетската криза во светот, но и во Република Македонија (РМ), не стивнува иако сме на почеток на летото кога вообичаено има помала потрошувачка на енергија кај нас. 

повеќе

Самостојните уметници не се доволно мотивирани да создаваат. 

повеќе