Португалецот се грижи за добра атмосфера во тимот

Мурињо честел 60 пици по победата над Салернитана

По вчерашната победа над Салернитана, Жозе Мурињо купил пици за фудбалерите и персоналот на Рома кој бил во Салерно на натпреварот. 

Рома синоќа победи со 1-0 на гостувањето кај Салернитана. Победата е минимална, но римската волчица имаше контрола на натпреварот и создаде уште многу шанси за убедлив триумф, но пред се Заниоло и Дибала не реализираа.
 
Мурињо беше задоволен од играта на своите фудбалери, а „Кориере дело Спорт“ открива дека Португалецот по натпреварот купил 60 пици за фудбалерите и сите луѓе околу тимот кои биле на вчерашниот меч во Салерно.
 
Со оглед на тоа што следниот натпревар на Рома е дури во понеделник, Мурињо им дал и два слободни дена на фудбалерите, на тренинг ќе треба да се јават во среда.
 
Португалецот сака да ја надградува атмосферата на сплотеност во Рома која веќе ја создаде.

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе