Премиерлига

Мојс никако да победи на Олд Трафорд, Рашфорд во последните секунди донесе славје за Јунајтед (ВИДЕО)

Дејвид Мојс ја продолжи црната серија кога се во прашања гостувањата во Премиерлигата на Олд Трафорд, попладнево Манчестер јунајтед во последните секунди стигна до триумф од 1-0 над Вест Хем.

Во меч со малку шанси и голема битка, Манчестер јунајтед славеше во дуелот со Вест Хем и стигна до три важни бода во битката за место во Лигата на шампиони.

Клучниот момент се случи во последните секунди, Боуен изгуби една топка, „ѓаволите“ тргнаа во контра и Кавани му асистираше на Рашфорд за рутинска завршница и 1-0 во 93. минута.

Резултатот значи продолжување на црната серија на Дејвид Мојс кога се во прашања гостувањата во Премиерлигата на Олд Трафорд, стратегот никако да забележи победа.

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе