Премиерлига

Мојс никако да победи на Олд Трафорд, Рашфорд во последните секунди донесе славје за Јунајтед (ВИДЕО)

Дејвид Мојс ја продолжи црната серија кога се во прашања гостувањата во Премиерлигата на Олд Трафорд, попладнево Манчестер јунајтед во последните секунди стигна до триумф од 1-0 над Вест Хем.

Во меч со малку шанси и голема битка, Манчестер јунајтед славеше во дуелот со Вест Хем и стигна до три важни бода во битката за место во Лигата на шампиони.

Клучниот момент се случи во последните секунди, Боуен изгуби една топка, „ѓаволите“ тргнаа во контра и Кавани му асистираше на Рашфорд за рутинска завршница и 1-0 во 93. минута.

Резултатот значи продолжување на црната серија на Дејвид Мојс кога се во прашања гостувањата во Премиерлигата на Олд Трафорд, стратегот никако да забележи победа.

Колку и да сакаме Украинците да добијат целосна правда, на ерата на славни војни, несомнени победи и чисти порази ѝ дојде крајот. 

повеќе

Македонскиот народ мора да ја заштити автокефалноста на својата Македонска православна црква - Охридска архиепископија, како еден од носечките елементи на неговиот идентитет, од сите загрозувања од Фанар, од СПЦ и другите меѓународни црковни и други чинители. Време е за нов Македонски црковно-народен собир, како во 1945 година.

повеќе

Сите политичари и безмалку сите новинари во Македонија, се со став дека нема или поточно не е можен план Б во преговарањето за влез во ЕУ со Бугарија.

повеќе