Серија А

Милан во луда завршница стигна до победа против Емполи (ВИДЕО)

Милан славеше со 1-3 на гостувањето кај Емполи во меч со луда завршница и дури три погодока во судиското надополнување.

Милан стигна до нови три бода, вечерва избраниците на Пиоли триумфираа со 1-3 на гостувањето кај Емполи.

Ребиќ го отвори резултатот во 79. минута по една акција која започна со умешно уфрлање од аут, за потоа мечот да влезе во луда завршница.

Бајрами прекрасно погоди од слободен удар во 92. минута за 1-1, но Бало Туре во 94. минута го врати Милан во предност.

Имаше време и за нов погодок, Леао во 97. минута ја потврди победата и ги постави конечните 1-3.

Ех какво време дојде, да се стремиме кон нула. Уште повеќе, да постигнеме нула.

повеќе

Како да ги зачуваме националните и креативни наследства со помош на вештачката интелигенција?

повеќе

Ќутејќи - банализирамо. Банализирајќи - нормализирамо. Нормализирајќи - дозвољуемо пред очи да ни се повампируа фашизмот и нацизмот.

повеќе