Проблем за Пиоли

Милан без Ибрахимовиќ ќе игра на Енфилд

Стефано Пиоли нема да може да смета на Златан Ибрахимовиќ за утрешниот натпревар од Лигата на шампионите против Ливерпул. 

Милан утре гостува на Енфилд кај Ливерпул во натпревар од Лигата на шампионите, а информациите од Италија велат дека Ибрахимовиќ поради повреда ќе го пропушти овој меч.
 
Тој има проблем со ахиловата тетива и поради тоа ќе мора да паузира.
 
Ибрахимовиќ изминатиот викенд по долго време се врати на теренот и постигна гол против Лацио.

Процесот на донесување на буџетот ме потсетува на една изрека на поранешниот државен секретар на трезорот на САД, Џејкоб Лу (Jacob Lew) кој вели дека „Буџетот не е само колекција на бројки, туку израз на нашите вредности и аспирации“.

повеќе

Конески со голема дарба и со рационална мисла, создаде комуникативна поезија, создаде за македонските генерации образец на читлива литература.

повеќе

Првичната реакција на голем број држави кога се појави новата варијанта на ковид-19 вирусот за забрана на патувањето од Јужна Африка и од соседните држави, иако истиот веќе се има проширено, е очајна мерка. Всушност, државите можеби се и подобро подготвени отколку што мислат за што и да следи.

повеќе