Инцидент од дуелот помеѓу Јувентус и Интер

Михајловиќ: Нашето пријателство со Ибрахимовиќ почна кога ме удри со глава

Синиша Михајловиќ откри како започнало пријателството со Златан Ибрахимовиќ, двајцата се спречкале на натпревар помеѓу Јувентус и Интер а Швеѓанецот го удрил Србинот со глава.

Златан Ибрахимовиќ оваа недела има поинаква улога, тој е водител на популарниот фестивал Санремо. Синоќа на сцената му се придружи и Синиша Михајловиќ, кој раскажа како двајцата станале добри пројатели.

„Нашето пријателство со Ибрахимовиќ почна кога ме удри со глава“ - рече тренерот на Болоња за инцидент од натпревар помеѓу Јувентус и Интер, кога Швеѓанецот доби црвен.

„На Ибра не треба да му се заканувате, треба да го испровоцирате, само така можете да го извадите од кожа. Беше толку многу лут што ме удри со глава и заработи црвен картон. Кога се пресели во Интер, сакав да му ја вратам услугата, ние така покажуваме пријателство“.

Пред неколку недели се наврши една година од почетокот на пандемијата. Ковид-19 ги разоткри системските проблеми во здравствениот систем и другите институционални гранки на Косово.

повеќе

Ако не се претвориме во систем на вакцинални касти („Тргни ги твоите Астразенека-шепи од мојот Фајзер-дедо“), може да застраниме кон вакцинални пасоши со сомнителна валидност („Врвката на оваа пропусница не е во нијанса одобрена од СЗО!“).

повеќе

Освен неколку изолирани обиди, повеќето луѓе не реагираат кај институциите и не бараат одговорност. 

повеќе