Ерменецот ја прифатил понудата на „нероаѕурите“

Мхитарјан ја менува Рома со Интер за 500.000 евра повеќе

Неколку извори од Италија пренесуваат дека Интер е пред потпис на Хенрих Мхитарјан, Ерменецот ја прифатил понудата за двегодишна соработка и плата од 3,5 милиони евра по сезона.

Хенрих Мхитарјан од Рома треба да биде едно од првите засилувања за Симоне Инзаги за сезоната 2022/23.

Голем број на извори од Италија пренесуваат дека Ерменецот ја прифатил понудата на Интер за двегодишна соработка и плата од 3,5 милиони евра по сезона.

Последниот предлог на Рома беше едногодишен договор и плата од 3 милиони евра, и не се исклучува можноста „волчицата“ и Жозе Мурињо во 5 до 12 да презентираат нов предлог за популарниот Мики да остане во Рим.

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе

Енергетската криза во светот, но и во Република Македонија (РМ), не стивнува иако сме на почеток на летото кога вообичаено има помала потрошувачка на енергија кај нас. 

повеќе

Самостојните уметници не се доволно мотивирани да создаваат. 

повеќе