Деновиве треба да биде и официјализиран

Месут Озил се сели во Фенербахче, договорот е веќе постигнат

Според турските медиуми, Месут Озил од Арсенал се сели во Фенербахче со кој ќе потпише три и пол годишен договор. 

Озил и дефинитивно заминува од Арсенал, се веруваше дека тоа ќе бидие во САД во екипата на ДС Јунајтед, но работите се менуваат, тој ќе биде ново засилување на Фенербахче.
 
Во Турција велат дека договорот е веќе постигнат и во наредните денови трансферот ќе биде комплетиран.
 
Озил ќе потпише три и пол годишен договор, за потписот ќе добие 2,5 милиони евра, а потоа годишната плата ќе му биде 5 милиони евра.

Тој е веќе во Истанбул, а синоќа објави и слика на својот инстаграм профил.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Mesut Özil (@m10_official)

Во САД и некои други земји, припадниците на загрозените расни и етнички малцинства имаат пократок животен век од просечниот, и поради тоа не се доволно застапени меѓу оние за кои најмногу се очекува дека ќе починат од ковид-19.

повеќе

Предвидувањата за тоа дека ќе дојде денот кога Бугарија ќе ги искористи пасошите кои Софија така лесно им ги даваше на македонските државјани почнуваат да се остваруваат.

повеќе

Реакцијата на семејството и блиските во однос на пандемијата е пресуден фактор кој влијае на емотивната состојба, размислувањата и однесувањето на младите.

повеќе