Пријателски натпревар

Меси за три минути даде два гола (ВИДЕО)

Аргентина со убедливи 3-0 го доби пријателскиот натпревар против Јамајка, Лео Меси во игра влезе во текот на второто полувреме, а во финишот успеа двапати да ја затресе мрежата на противникот.

Аргентинците поведоа со гол на Алварез уште во 13. минута од натпреварот.
 
 
Меси во игра влезе на местото од Лаутаро Мартинез во 56. минута. А во 87. минута со шут од далечина зголеми на 2-0.
 
 
Три минути подоцна погоди и од слободен удар и ги постави конечните 3-0.
 

Ќутејќи - банализирамо. Банализирајќи - нормализирамо. Нормализирајќи - дозвољуемо пред очи да ни се повампируа фашизмот и нацизмот.

повеќе

Самата идеја на странските директни инвестиции е да донесе нови вработувања со повисоки плати кои треба да ги исплаќа странскиот инвеститор.

повеќе

Треба да се размисли за тоа дека сите предлози и промени кои доаѓаат од Брисел, не можат ефикасно да се применат и во Македонија и да се дејствува во правец на благосостојба на граѓаните, а не само на профитите.

повеќе