Аргентинецот се врати „дома“

Меси во Барселона на вечера со Чави (ФОТО и ВИДЕО)

Лео Меси се врати во Барселона, Аргентинецот синоќа беше на вечера со Чави, Серхио Бускетс и Жорди Алба, но се работи само за дружба на добри пријатели а не подготовка на терен за спектакуларен трансфер.

Лео Меси синоќа беше уловен во Барселона, веднаш се појавија шпекулации, но не се работи за спектакуларен трансфер. Напаѓачот има неколку слободни дена откако не доби повик од селекторот Скалони, па решил да се врати „дома“.

Тој синоќа беше на вечера со Чави, кој денеска полни 42 години. На дружбата присутни биле уште Серхио Бускетс, Жорди Алба и Пепе Коста (многу близик пријател на Лео Меси и поранешен вработен во Барса).

На излегувањето од ресторан, Лео Меси подоли и неколку автограми.

За пишувањата на Хари Костов за проблемите на државата – ако компетентен човек зборува за нефункционирањето на правната држава, кое има директен одраз врз економијата, не може тоа да се заврши со охридскиот уличен жаргон.

повеќе

Колку и да сакаме Украинците да добијат целосна правда, на ерата на славни војни, несомнени победи и чисти порази ѝ дојде крајот. 

повеќе

Македонскиот народ мора да ја заштити автокефалноста на својата Македонска православна црква - Охридска архиепископија, како еден од носечките елементи на неговиот идентитет, од сите загрозувања од Фанар, од СПЦ и другите меѓународни црковни и други чинители. Време е за нов Македонски црковно-народен собир, како во 1945 година.

повеќе