СП 2022

Меси шутна максикански дрес во соблекувалната, па доби закана од боксер: Моли се на Бог да не те најдам! (ВИДЕО)

Лео Меси беше главниот фудбалер на Аргентина во победата над Мексико, со погодок ѝ донесе водство на својата репрезентација, но во соблекувалната направи потег кој го навлече гневот на мексиканците. 

Мексиканскиот дрес беше на подот од соблекувалната пред Меси, Аргентинецот кога ги соблекуваше копачките го шутна дресот, а мексиканците тоа го сфатија многу трагично.
 
Познатиот мексикански боксер, Канело Алварез преку социјалните мрежи му се закани на Меси: „Видов како Меси го чистеше подот со нашето знаме и дрес. Моли се на Бог да не те најдам“.

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе