Аргентинецот го одбра својот фаворит за престижната награда

Меси: Нема дилеми, „Златната топка“ треба да ја добие Бензема

Лео Меси вели дека нема дилеми кога е во прашање „Златната топка" за оваа година, престижната индивидуална награда треба да заврши во рацете на Карим Бензема.

Карим Бензема ја има поддршката на Лео Меси кога е во прашање престижната индивидуална награда на Франс Фудбал.

„Нема дилеми, јасно е дека Карим Бензема имаше одлична сезона која ја заврши со триумф во Лигата на шампионите, беше најважен играч на Реал Мадрид во нок-аут фазата. Мислам дека оваа година е јасно кој ќе ја добие „Златната топка““ – вели Аргентинецот.

Минатата година имаше многу полемики околу „Златната топка“, многумина сметаа дека Лео Меси неправедно стигнал до оваа награда пред Роберт Левандовски

Неколку години при здрав разум сакаат да ни наметнат и да нѐ убедат дека со соседна Бугарија сме имале заедничка историја. 

повеќе

Деновиве во Комората пристигна нацрт-концептот за даночни реформи, кој треба да претставува основа за јавна расправа во наредниот период.

повеќе

Концептот е насочен кон креирање на оптимален даночен систем, кој ќе го поддржи економскиот раст, а со тоа и животниот стандард на нашите граѓани.

 

повеќе