Плановите на Меси по крајот на фудбалската кариера

Меси: Не планирам да станам тренер, но и Зидан го рече тоа па трипати ја освои Лигата на шампионите

Лео Меси вели дека не сака да биде тренер по крајот на кариерата, но не ја отфрли во целост можноста да стане токму тоа.

Меси го зема примерот од Зинедин Зидан кој велеше дека нема да биде тренер, но потоа трипати ја освои Лигата на шампионите како предводник на Реал Мадрид.

„Не сакам да бидам тренер, но Зидан го реше истото и потоа стана тренер и трипати ја освои Лигата на шампионите“, вели Меси.

„Јас би сакал да бидам спортски директор на клуб, да градам тим, да ги подржувам тренерите, но не знам, ќе видиме“.

Како да ги зачуваме националните и креативни наследства со помош на вештачката интелигенција?

повеќе

Ќутејќи - банализирамо. Банализирајќи - нормализирамо. Нормализирајќи - дозвољуемо пред очи да ни се повампируа фашизмот и нацизмот.

повеќе

Самата идеја на странските директни инвестиции е да донесе нови вработувања со повисоки плати кои треба да ги исплаќа странскиот инвеститор.

повеќе