Лига 1

Меси конечно даде гол во Лига 1, ПСЖ го победи Нант (ВИДЕО)

Лионел Меси го постигна својот прв гол во француското првенство, ПСЖ со 3-1 славеше над Нант, Кејлор Навас доби црвен картон. 

ПСЖ и Нант одиграа интересен меч во кој Меси го даде својот прв гол во Лига 1. Аргентинецот погоди во 87. минута и ги постави конечните 3-1.
 
 
ПСЖ имаше фуриозен старт на мечот, Мбапе уште во втората минута донесе водство од 1-0.
 
Во 65. минута поради старт надвор од шеснаесетникот Кејлор Навас доби црвен картон, домаќините останаа со играч помалку.
 
Нант го искористи тоа и десет минути подоцна преку Коло Муани го израмни резултатот.
 
ПСЖ го врати водството во 81. минута кога Апиа си постигна автогол, а шест минути подоцна Меси ги постави конечните 3-1.

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе