ПСЖ

Меси: Колку почесто играме заедно јас, Мбапе и Нејмар, толку подобро ќе биде (ВИДЕО)

Лео Меси е среќен поради својот деби гол во дресот на ПСЖ и смета дека најдоброто од напаѓачкото трио допрва доаѓа.

Вчера ПСЖ го победи Манчестер Сити со 2-0, а Лео Меси го постигна својот прв гол за францускиот клуб.

Тој се прилагодува на новата средина, ја учи играта на тимот и смета дека пред него се подобри денови.

„Навистина го сакав ова, во изминатиот период не играв многу. Го учам тимот и моите соиграчи малку по малку. Знам дека ова беше многу важен момент. Сега треба да продолжиме, има уште многу натпревари оваа сезона“, вели Меси.

„Колку повеќе Нејмар, Мбапе и јас играме заедно, толку подобро ќе биде“.

Ние Македонците од село Гореме, општина Струмјани, го поздравуваме народот покрај Вардар (барем реката сѐ уште е таму) и се „восхитуваме" на дејствувањата на мудрите мажи на државата.

 

повеќе

Земјите треба да бараат начини за градење мостови и унапредување на билатералните економски врски, а не да гледаат во минатото и да му наметнуваат на македонскиот народ поинаков идентитет или историски наратив.

повеќе

Tочната искористеност и капацитет на водните ресурси во државата e невозможно прецизно да се пресмета заради недостиг на континуирани хидролошки мерења и мониторинг на квалитетот на водите.

повеќе