„Газета дело Спорт“ тврди

Мендеш го понудил Роналдо на Рома

„Газета дело Спорт“ открива дека агентот Жорж Мендеш го понудил Кристијано Роналдо на Рома. 

Контрадикторни се информациите за иднината на Кристијано Роналдо, некои велат дека тој останува во Манчестер јунајтед, а други пак дека сака да замине.
 
Манчестер јунајтед засега е неактивен на трансфер пазарот и тоа го фрустрира Роналдо кој сака да се пресели во поамбициозен тим.
 
Рома исто како и Манчестер јунајтед, не игра во Лигата на шампионите, но „Газета дело Спорт“ тврди декаа агентот на Роналдо, Жорж Мендеш го понудил својот клиент токму на римската волчица.
 
Во меѓувреме коефициентот во кладилниците дека Роналдо ќе премине во Рома е драстично опаднат.
 
Предност за реализација на овој трансфер е тоа што Жорж Мендеш е агент и на Жозе Мурињо па се верува дека тоа може да има и пресудно влијание.
 
Високата плата може да биде проблем за Рома, но со оглед на возраста на Роналдо веројатно ќе се работи за едногодишен договор, па можеби челниците на клубот ќе се почастат со Португалецот.
 
Синоќа од Англија се појави и шпекулација дека можно е Роналдо да замине и во Челси.
 

Потписниците на нотарските изјави дека нема да гласаат за измените на Уставот се подложни на промени за материјално благо.

 

повеќе

Здруженост, сплотеност и поврзаност на луѓе, друштва, организации и институции кон една заедничка цел или поради заедничка причина. 

повеќе

Неколку години при здрав разум сакаат да ни наметнат и да нѐ убедат дека со соседна Бугарија сме имале заедничка историја. 

повеќе