Премиерлига

Мегваер остана на клупа, Манчестер јунајтед славеше против Лестер и нареди три победи (ВИДЕО)

Манчестер јунајтед нареди три победи откако вечерва со минимални 0-1 славеше на гостувањето кај Лестер, Џејдон Санчо донесе три бода.

Ерик тен Хаг повторно го остави Хари Мегваер на клупа а Манчестер јунајтед прокнижи нови три бода.

„Ѓаволите“ вечерва славеа со минимални 0-1 на гостувањето кај Лестер за трета победа во низа.

Клучниот момент се случи во 23. минута, Рашфорд уфрли топка за Санчо, кој го помина голманот на Лестер и рутински ја затресе празната мрежа за 0-1.

Ракот на корупцијата и понатаму е ендемичен, а актуелната власт сè повеќе потпаѓа под лошите навики на претходниот режим на Никола Груевски.

повеќе

Ех какво време дојде, да се стремиме кон нула. Уште повеќе, да постигнеме нула.

повеќе

Како да ги зачуваме националните и креативни наследства со помош на вештачката интелигенција?

повеќе