Премиерлига

Медисон го прослави голот по новите ковид правила, играчот на Лестер ја исмеа нелогичната одлука (ВИДЕО)

Џејмс Медисон му донесе водство на Лестер од 1-0 во дуелот со Саутемптон, а голот го прослави според новите ковид мерки. 

Премиерлигата донесе мерка головите да не се прославуваат групно, во прегратка со соиграчите, туку на растојание.
 
Одлуката предизвика многу реакции бидејќи во текот на мечот играчите постојано се блиску еден до друг, особено при слободни удари или корнери. Па многу нелогично е играчите да не можат да прослават групно, а да си дишат во врат во шеснаесетникот при нафрлување од корнер.
 
Медисон даде гол и со неговата прослава го исмеа новото правило.

Богатите држави мораат веднаш да донираат вакцини против ковид-19 на загрозените држави. 

повеќе

Можеби ни треба регистар на погрешни перцепции на граѓаните за криминалот и корупцијата во државата.

повеќе

Младите бараат подобар живот надвор од државата, бидејќи доаѓаат до заклучок дека приватните компании и странските организации им пружаат поголема поддршка и повеќе ги вреднуваат отколку сопствената држава.

повеќе