Лига на шампиони

Мбапе урна рекорд на Меси

Килијан Мбапе дојде до бројката од 30 погодоци во Лигата на шампионите со што сруши рекорд на Лионел Меси. 

Мбапе стана најмладиот фудбалер кој стигнал до бројката од 30 гола во Лигата на шампионите, претходно тој рекорд го држеше Лионел Меси.

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе

Овој отпад, освен тоа што ја загадува животната средина, исто така предизвикува дефекти во машините, ги оштетува контејнерите и го спречува транспортот на друг отпад.

повеќе

Нема простор за двоумење и губење време, затоа Македонија и Бугарија треба да соработуваат што е можно поскоро за да најдат јасен јазик за разбирање, во процес кој би бил следен од ЕУ, Вашингтон и ОН.

повеќе