Страшна акција

Мбапе и Меси си поиграа со одбраната и голманот на Ајачио (ВИДЕО)

ПСЖ со 0-3 славеше на гостувањето кај Ајачио, Килијан Мбапе и Лео Меси беа главни актери на теренот, имаа и една страшна акција во која си поиграа со одбраната и голманот на домаќините.

Во воведниот натпревар од 12. коло во Лига 1, ПСЖ со три гола и три бода си замина од гостувањето кај Ајачио.

Килијан Мбапе и Лео Меси беа главни актери на теренот, Аргентинецот два пати му асистираше на Французинот, кој еднаш ја возврати услугата.

Двајцата исто така креираа страшна акција во која си поиграа со последната линија на противникот, Мбапе атрактивно проигра со пета, а Меси на мал простор го издрибла голманот и практично со топка влезе во голот.

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе