ПСЖ

Мбапе доби подарок провокација за својот роденден (ФОТО)

За време на роденденската прослава, Килијан Мбапе се сликаше со дрес на ПСЖ на кој е испишано неговото презиме и 2050 година.

ПСЖ се уште се бори да го убеди Килијан Мбапе да стави потпис на нов договор, и веројатно тоа ќе го прави се додека не се случи нешто конкретно помеѓу него и Реал Мадрид.
 
Мбапе веќе од јануари може да почне официјални преговори со други клубови и да потпише преддоговор.
 
Се верува дека по осминафиналниот двомеч меѓу Реал Мадрид и ПСЖ во ЛШ, Мбапе ќе потпише за кралскиот клуб, но додека тоа не се случи, ПСЖ на секој начин ќе се обидува да го предомисли.
 
На синоќешната роденденска забава Мбапе заедно со своите соиграчи се сликаше со дрес на ПСЖ на кој беше неговото презиме и 2050 година.
 
Нејасно е кој се погрижил да добие ваков подарок, но тој сигурно е форма на притисок да потпише нов договор.

(Насловот е на турски со причина, во превод, „писмо или револвер“.)

повеќе

Со фактот што Европа продолжува да плаќа милијарди долари за рускиот гас секој месец, таа и понатаму игра онака како што свири Кремљ, покажувајќи на тој начин дека е заробеник на сопственото задоволство.

повеќе

Грејната сезона заврши во месец април како и секоја година, но последнава беше со многу проблеми кои произлегоа од енергетската криза, од војната во Украина и генерално од светската економска криза.

повеќе