Детенцето стана хит на социјалните мрежи

Маскотата на Саутемптон на безобразен начин си тераше мајтап со капитенот на Челси (ВИДЕО)

Едно детенце, кое беше во улога на маскота на синоќешниот натпревар помеѓу Саутемптон и Челси, на безобразен начин си тераше мајтап со капитенот на гостите, Сезар Азпиликуета.

Пред почетокот на натпреварот, кога фудбалерите беа во тунелот и се подготвуваа да излезат на теренот, едно детенце кое беше во улога на маскота, пружи рака да се поздрави со капитенот на Челси.

Цесар Аспиликуета љубезно излезе во пресрет и пружи рака, но детенцето ја повлече својата рака, ја стави на нос и го измеа Шпанецот.

И додека едни сметаат дека ова е само обична детска шега и мајтапење, други веруваат дека се работи за безобразно однесување.

Почнавме со спротивставени мислења околу Законот за работни односи, со кој недела се прогласува за неработен ден. Завршивме на Уставен суд.

повеќе

Да ги споменеме и другите големи глобални предизвици: големите опасности од еколошка катастрофа; зголемувањето на нееднаквоста во нашите општества; и напливот на нови технологии кои можат да го нарушат светот доколку истите не бидат соодветно користени и контролирани.

повеќе

Им благодарам на Русите како креатори, но посебно на бугарските послушни  извршители за пропагандата што ја водат против Македонија. Што направија?

повеќе