Детенцето стана хит на социјалните мрежи

Маскотата на Саутемптон на безобразен начин си тераше мајтап со капитенот на Челси (ВИДЕО)

Едно детенце, кое беше во улога на маскота на синоќешниот натпревар помеѓу Саутемптон и Челси, на безобразен начин си тераше мајтап со капитенот на гостите, Сезар Азпиликуета.

Пред почетокот на натпреварот, кога фудбалерите беа во тунелот и се подготвуваа да излезат на теренот, едно детенце кое беше во улога на маскота, пружи рака да се поздрави со капитенот на Челси.

Цесар Аспиликуета љубезно излезе во пресрет и пружи рака, но детенцето ја повлече својата рака, ја стави на нос и го измеа Шпанецот.

И додека едни сметаат дека ова е само обична детска шега и мајтапење, други веруваат дека се работи за безобразно однесување.

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе

Ракот на корупцијата и понатаму е ендемичен, а актуелната власт сè повеќе потпаѓа под лошите навики на претходниот режим на Никола Груевски.

повеќе

Ех какво време дојде, да се стремиме кон нула. Уште повеќе, да постигнеме нула.

повеќе