ФК Шкупи

Марио Младеновски потпиша за Шкупи

Македонскиот шампион ја засили дефанзивата со ангажман на Марио Младеновски кој доаѓа од екипата на Ботев Пловдив.

21-годишниот Младеновски во македонското првенство играше за Вардар и Македонија Ѓорче Петров, а сега ќе настапува за Шкупи.

Се работи за двегодишен договор кој го потврди неговиот менаџер Горан Попов.

Младеновски во 2019 година настапи и за македонската А репрезентација на квалификацискиот меч против Австрија.

Шкупи претходно се засили со уште неколку фудбалери, меѓу кои се Демири, Ѓорѓиев, Тимовски, Ацковски, Абдула, Спироски, Бајрами, Адем, Цефас и други.

Предложеното законско решение се фокусира на аудиовизуелниот/радиодифузниот сектор, игнорирајќи ги последниве две децении на развој на дигиталниот домен и на интернет, со сите негови позитивни и негативни страни.

повеќе

Според последното истражување на организацијата ПИНА, базирано врз анкети направени со 103 новинарки, 24,1% од новинарките добиле закани за физичко насилство, а 19,5% и закани по животот.

повеќе