Бараж за пласман на СП

Манчини: Многу тешка ждрепка, Македонија е добар тим

Роберто Манчини не е задоволен од ждрепката, вели дека Македонија е тежок тим, а потоа би играле на гости во финалето кај Португалија или Турција. 

Никој не е задоволен од ждрепката во нашата група. Италија и Португалија се свесни дека една селекција од нив сигурно нема да оди на Светското првенство.
 
Селекторот на Италија, Роберто Манчини не не потценува ни нас, вели дека сме добра екипа.
 
„Многу тешка ждрепка за нас. Македонија е добар тим, ако победиме ќе го играме финалето во гости против Португалија или Турција кои исто така се силни противници“, вели Манчини веднаш после ждрепката.

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе

Енергетската криза во светот, но и во Република Македонија (РМ), не стивнува иако сме на почеток на летото кога вообичаено има помала потрошувачка на енергија кај нас. 

повеќе

Самостојните уметници не се доволно мотивирани да создаваат. 

повеќе