„Црвените“ се многу блиску до потпис со напаѓачот

Манчестер јунајтед смета дека Ливерпул ќе направи грешка со рекордниот трансфер на Дарвин Нуњез

Ливерпул е многу блиску до ангажман на Дарвин Нуњез од Бенфика а според пишувањата на ЕСПН, во Манчестер јунајтед сметаат дека „црвените" ќе платат многу повеќе од тоа што реално вреди напаѓачот.

Неколку извори пренесуваат дека Ливерпул е на чекор до потпис со Дарвин Нуњез, со Бенфика се пеглаат деталите за трансферот од 80+20 милони евра а Уругваецот веќе кажал ДА за преселба на Енфилд и играње под водствот на Јирген Клоп.

Како што пренесува ЕСПН, и Манчестер јунајтед бил заинтересиран за фудбалерот од Уругвај.

Сепак, „ѓаволите“ не сакале да влезат во војна на наддавање и сметале дека Ливерпул ќе плати многу повеќе од она што реално вреди напаѓачот.

Со сума од 100 милиони евра, 22 годишниот напаѓач ќе стане најскапото засилување во историјата на клубот од Енфилд. Бенфика пред две години за неговите услоги одвои околу 24 милиони евра, па ќе направи огромен профит од оваа зделка.

На 6 октомври 1946 година почна носењето на моштите на Гоце Делчев од Софија во Скопје, столицата на слободна Македонија.

повеќе

Постои нужна потреба од прилагодување на студиските програми, соодветните силабуси и наставниот курикулум на реалната потреба на пазарот на труд во државата.

повеќе

Во текот на оваа и претходната година, инфлацијата ја задуши македонската економија. 

повеќе