„Росонерите“ нема лесно да се откажат

Манчестер јунајтед се приклучува во трката за Рафаел Леао, Милан бара најмалку 100 милиони

Медиумите од Италија пренесуваат дека Манчестер јунајтед се приклучува во трката за Рафаел Леао, Милан нема лесно да се откаже од Португалецот и бара најмалку 100 милиони евра.

Изминатиов период често имаше гласини дека ПСЖ сака да го ангажира Рафаел Леaо, „светците“ се подготвени да платат 70 милиони евра за услугите на Португалецот.

Последните информации велат дека во трката се приклучува и Манчестер јунајтед, но Милан нема лесно да се откаже од офанзивниот фудбалер.

Како што пренесува Газета дело Спорт, „росонерите“ ќе бараат најмалку 100 милиони евра за продажба на Рафаел Леао.

Милан исто така се надева дека Португалецот ќе стави потпис на нов договор, па така полесно ќе можат да одолеат на интересот од гигантите ширум Европа.

Енергетската криза во светот, но и во Република Македонија (РМ), не стивнува иако сме на почеток на летото кога вообичаено има помала потрошувачка на енергија кај нас. 

повеќе

Самостојните уметници не се доволно мотивирани да создаваат. 

повеќе

Кој кого „мафлосува“, тие нас или ние нив. Чекор напред, три назад, како раковите во Охридското Езеро од моето детство кои исчезнаа во налетот на технолошкиот напредок и уништувањето на животната средина.

повеќе