Лига Европа ждрепка

Манчестер јунајтед против Милан, Динамо Загреб го доби Тотнем во осминафиналето од ЛЕ

Денеска во Нион беа извлечени осминафиналните двојки во Лига Европа, најголемото дерби е дуелот меѓу Манчестер јунајтед и Милан, а Адеми и Ристовски ќе се соочат со Тотнем на Жозе Мурињо. 

Манчестер јунајтед и Милан ќе водат меѓусебна битка за пласман меѓу осумте најдобри во Лига Европа, тоа е дербито на осминафиналето.
 
Нашите Аријан Адеми и Стефан Ристовски со Динамо Загреб ќе се соочат против Тотнем на Жозе Мурињо.
 
Осминафинале:
 
Ајакс - Јан Бојс
Динамо Киев - Виљареал
Рома - Шахтар
Олимпијакос - Арсенал
Динамо Загреб - Тотнем
Манчестер јунајтед - Милан
Славија Прага - Глазгов Ренџерс
Гранада - Молде
 
Првите осминафинални натпревари се играат на 11 март, а седум дена подоцна се реваншите.
 

Ако не се претвориме во систем на вакцинални касти („Тргни ги твоите Астразенека-шепи од мојот Фајзер-дедо“), може да застраниме кон вакцинални пасоши со сомнителна валидност („Врвката на оваа пропусница не е во нијанса одобрена од СЗО!“).

повеќе

Освен неколку изолирани обиди, повеќето луѓе не реагираат кај институциите и не бараат одговорност. 

повеќе

Отворено писмо до претседателот Пендаровски и  академска фела во Македонија.

повеќе