Ждрепка

Манчестер јунајтед против Ливерпул во четвртото коло од ФА Купот

Денеска беа извлечени двојките за четвртото коло од ФА Купот, најинтерсен е дуелот меѓу Манчестер јунајтед и Ливерпул, познати се и можните парови за петтото коло.

Манчестер јунајтед против Ливерпул е дербито во следното коло од ФА Купот.

ФА Куп четврто коло:

Челтенам - Манчестер Сити

Борнмут - Кроули

Свонси - Нотингем Форест

Манчестер јунајтед - Ливерпул

Саутемптон/Шреусбери - Арсенал

Барнсли - Норич

Чорли - Вулвс

Милвол - Бристол Сити

Брајтон - Блекпул

Викомб - Тотнем

Фулам - Барнли

Шефилд јунајтед - Плимоут

Челси - Лутин

Стокпорт/Вест Хем - Донкастер

Брентфорд - Лестер

Евертон - Шефилд венздеј

 

ФА Куп петто коло:

Фулам/Барнли - Борнмут/Кроули

Манчестер јунајтед/Ливерпул - Стокпорт/Вест Хем - Донкастер

Шефилд јунајтед/Плимоут - Милвол/Бристол Сити

Чорли/Вулвс - Саутемптон-Шрусбери/Арсенал

Барнсли/Норич - Челси/Лутон

Евертон/Шефилд венздеј - Викомб/Тотнем

Свонси/Нотингем Форест - Челтенам/Манчестер Сити

Брентфорд/Лестер - Брајтон/Блекпул

Реакцијата на семејството и блиските во однос на пандемијата е пресуден фактор кој влијае на емотивната состојба, размислувањата и однесувањето на младите.

повеќе

Можеби по нас ќе дојдат некои нови клинци што прегрнати ќе го слушаат мртвиот Џоле и ќе го разберат подобро отколку што го разбравме ние на кои со години жив на глуви уши ни пееше за љубовта.

повеќе

За државата Македонија, Македонците се посебен народ со повеќевековна традиција, кои зборуваат, творат, се радуваат и тагуваат на македонски јазик, веќе со векови, во и надвор од територијата на нашата држава.

повеќе