Треба да покажат амбиции за да го задржат Роналдо

Манчестер јунајтед почнал преговори за Дибала

Интер се чини дека нема да го добие потписот на Дибала, Аргентинецот станува нетрпелив да го најде новиот клуб, а велат дека можно е да заврши во Манчестер јунајтед.

Манчестер јунајтед разговара со претставниците на Пауло Дибала за евентуален негов трансфер на Олд Трафорд.
 
Интер побарал од Дибала да биде трпелив, но Аргентинецот нема намера веќе да чека, па се поизгледно е дека може да замине надвор од Италија иако неговата првична цел беше да остане во татковината.
 
Манчестер јунајтед со ангажман на Дибала ќе покаже амбиција која ја сака Кристијано Роналдо.
 
Црвените ѓаволи се неубедливи во летниот преоден рок, а тоа му пречи на Португалецот кој се уште не се појавил на подготовките.

Војната во Украина ја разоткри вистината за Русија, но и вистината за Европа. 

повеќе

Несанкционирањето на овој говор доведува до повторување, ширење и злоупотреба на овие аномалии како еден вид „нормализиран“ начин во политичката борба против поединци и групи со различни мислења.

повеќе

Потписниците на нотарските изјави дека нема да гласаат за измените на Уставот се подложни на промени за материјално благо.

 

повеќе