Сега е и официјално

Манчестер јунајтед го потврди трансферот на Касемиро

Манчестер јунајтед потврди дека е постигнат договор со Реал Мадрид за трансферот на Касемиро кој ќе биде комплетиран наскоро. 

Стигна и официјална потврда, Касемиро од Реал Мадрид се сели во Манчестер јунајтед.
 
„Манчестер јунајтед со задоволство може да соопшти дека постигна договор со Реал Мадрид за трансфер на Касемиро“, стои во соопштението на клубот.
 
Трансферот ќе биде комплетиран откако фудбалерот ќе ги помине медицинските прегледи и ќе го потпише договорот.

Како да ги зачуваме националните и креативни наследства со помош на вештачката интелигенција?

повеќе

Ќутејќи - банализирамо. Банализирајќи - нормализирамо. Нормализирајќи - дозвољуемо пред очи да ни се повампируа фашизмот и нацизмот.

повеќе

Самата идеја на странските директни инвестиции е да донесе нови вработувања со повисоки плати кои треба да ги исплаќа странскиот инвеститор.

повеќе