ФА Куп

Манчестер јунајтед го исфрли Ливерпул од ФА Купот (ВИДЕО)

Манчестер јунајтед со 3-2 го победи Ливерпул во меч од ФА Купот, Бруно Фернандеш го постигна победничкиот гол на натпреварот. 

Бруно Фернандеш по мечот трпеше критики дека не постигнува голови против најдобрите екипи, Португалецот денеска на најдобар можен начин одговори.
 
Со погодок од слободен удар во 78. минута Бруно Фернандеш му донесе победа на Манчестер јунајтед од 3-2.
 
Мечот почна добро за Ливерпул, Салах донесе водство во 18. минута, но само осум минути подоцна Гринвуд реализираше за 1-1.
 
По три минути игра во второто полувреме Рашфорд погоди за пресврт и водство на Манчестер јунајтед од 2-1, но Салах со свој нов гол во 58. минута изедначи на 2-2.

Ако не се претвориме во систем на вакцинални касти („Тргни ги твоите Астразенека-шепи од мојот Фајзер-дедо“), може да застраниме кон вакцинални пасоши со сомнителна валидност („Врвката на оваа пропусница не е во нијанса одобрена од СЗО!“).

повеќе

Освен неколку изолирани обиди, повеќето луѓе не реагираат кај институциите и не бараат одговорност. 

повеќе

Отворено писмо до претседателот Пендаровски и  академска фела во Македонија.

повеќе