ФА Куп

Манчестер јунајтед го исфрли Ливерпул од ФА Купот (ВИДЕО)

Манчестер јунајтед со 3-2 го победи Ливерпул во меч од ФА Купот, Бруно Фернандеш го постигна победничкиот гол на натпреварот. 

Бруно Фернандеш по мечот трпеше критики дека не постигнува голови против најдобрите екипи, Португалецот денеска на најдобар можен начин одговори.
 
Со погодок од слободен удар во 78. минута Бруно Фернандеш му донесе победа на Манчестер јунајтед од 3-2.
 
Мечот почна добро за Ливерпул, Салах донесе водство во 18. минута, но само осум минути подоцна Гринвуд реализираше за 1-1.
 
По три минути игра во второто полувреме Рашфорд погоди за пресврт и водство на Манчестер јунајтед од 2-1, но Салах со свој нов гол во 58. минута изедначи на 2-2.

Формирањето на платформа за прекугранична соработка за борба против аерозагадувањето има потенцијал вистински да придонесе за намалување на загадувањето на воздухот во нашата земја.

повеќе

 Еврообврзница во услови на најголемата светска економска криза за репрограмирање на долгот и буџетска поддршка.

повеќе

Повикот на Заев за „Влада за национален спас“ само три дена откако неговиот кабинет ја доби собраниската доверба, покажува дека таа тешко би се качила над сегашните 62 пратеници.

повеќе