Премиерлига

Манчестер јунајтед ги освои трите бода против Астон Вила и се израмни на врвот со Ливерпул (ВИДЕО)

Манчестер јунајтед со 2-1 славеше над Астон Вила и по 16 одиграни кола има ист број на бодови со Ливерпул кој е лидер поради подобрата гол разлика. 

Тимот на Оле Гунар Солшер дојде до трите бода во дуелот со Астон Вила со кои се изедначи по бројот на бодови со Ливерпул.
 
Мрежите мируваа 40. минути кога Марсијал постигна гол за водство на Манчестер јунајтед од 1-0.
 
Траоре по асистенција од Грилиш погоди во 58. минута за израмнување на 1-1, но овој резултат траеше само три минути. Беше досуден пенал за Манчестер јунајтед по фаул врз Погба кој го реализираше Бруно Фернандеш за победа од 2-1.

Да бидеме реални: регионот на многу начини сè уште е претежно (погрешно) разбран и (погрешно) третиран и меѓународно се нарекува „бурето барут на Европа“.

повеќе

Јане бил свесен дека деновите му се одброени и отворено говорел за тоа. Знаел дека многумина имаат причина да го ликвидираат, дека им пречи во остварувањето на нивните „повисоки цели“.

повеќе

Во македонскиот интернет простор постојано се појавуваат и гаснат портали, со што засекогаш исчезнуваат и објавените содржини.

повеќе