ДИНАМО ЗАГРЕБ

Мамиќ: Бабунски беше на проба кај нас, проценивме дека не е играч за Динамо Загреб

Во интервју за „Арена“, главниот човек на Динамо Загреб, Здравко Мамиќ отркива дека Давид Бабунски бил на проба во нивниот клуб, но тренерите одлучиле дека не е играч по нивна мерка. 

Давид Бабунски од Барселона направи трансфер во Црвена звезда, каде по неуспешната авантура се пресели во Јапонија. Во меѓувреме често се шпекулираше дека е мета и на Динамо Загреб, но никогаш не се појави информација дека имало нешто конкретно.
 
Сега Здравко Мамиќ во интервју за „Арена“ открива дека македонскиот фудбалер тренирал со Динамо Загреб, но не задоволил.
 
„Не можам да кажам детали, но тој тренираше со нашиот втор тим. Мислам дека нашите тренира проценија дека не е фудбалер за Динамо Загреб“ - одговори Мамиќ на прашањето дали можеле да го ангажираат Давид Бабунски.

Постојат кафе барови каде стои натпис дека немаат интернет па препорачуваат луѓето да си прават муабет како порано. 

повеќе

Заев рече дека не му се допаѓа како соседните земји реагирале на кризата во Македонија и власта во Србија ја нарече „националистичкото раководство на Вучиќ“, па во Белград предизвика епидемија од паѓања во несвест од изненаденост и навреденост. Хм, во што е точно проблемот?

повеќе

Луѓето се лутат што бизнисмените не реагирале или недоволно критикувале за лошите владини потези во минатото. Од нивна перспектива - веројатно со право.

повеќе