Клубот потврди

Маласија е првото засилување на Манчестер јунајтед во ерата на Тен Хаг

Манчестер јунајтед го комплетираше трансферот на Тирел Маласија од Феенорд, 22-годишниот холандски лев бек. 

Манчестер јунајтед конечно почна да се засилува за следната сезона, првиот играч е Тирел Маласија.
 
„Манчестер јунајтед со задоволство може да потврди дека Тирел Маласија му се приклучи на клубот потпишувајќи договор до јуни 2026 година со опција за продолжување на уште една“, стои во соопштението на клубот.
 
Јунајтед на Феенорд му плати 15 милиони евра плус 2 милиони евра во бонуси.
 
„Неверојатно е чувството да се биде во Манчестер јунајтед. Ова е ново поглавје за мене, нова лига со нови соиграчи и фантастичен тренер кој ќе не предводи“, вели Маласија.
 
„Го знам него играјќи против неговите тимови во холандската лига, квалитетите кои ги има и барањата од неговите фудбалери“.
 
„Можам да им ветам на фановите на Јунајтед дека секогаш кога ќе го облечам црвениот дрес ќе дадам се од себе на теренот“.

Одлучната изборна победа на италијанската десница овозможува нејзиниот лидер да биде првата жена премиер во Италија и прва која тврди дека недвосмислено има постфашистичко потекло.

повеќе

Нов фронт за работа на градежните фирми на веќе изградените згради (и куќи) треба да биде топлинската изолација.

повеќе

Во Македонија не постои никаква забрана за конверзиона терапија, а лиценцираните психолози што може да се јават како спроведувачи или наведувачи на ваква „терапија“, за жал, не сносат никакви последици.

повеќе