„УГЕ“ УШТЕ ЕДНАШ ГИ ЗБЕСНА НАВИВАЧИТЕ ГРЦИТЕ

Македонско знаме на врв на јарбол во Гелзенкирхен! (ФОТО)

Не можејќи да патуваат во Солун на реванш мечот од квалификациите за Лигата на шампионите, навивачите на Шалке „со далечинско“ ги нервираат симпатизерите на ПАОК, пред вечерашниов дуел во Солун. Имено, еден припадник на навивачката група „УГЕ“, го ставил македонското знаме на јарбол заедно со знамето на Шалке и фотографијата ја постирал на Фејсбук. Ова наиде на гнев кај Грците, па вистинско уживање е да се гледа како јужните соседи се нервираат и се убедуваат со Германците чија е Македонија...

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе