По само пет минути игра во второто полувреме

Македонија се враќа во игра, Ристовски изедначи против Бугарија (ВИДЕО)

По само пет минути игра во второто полувреме, Македонија се врати во игра на гостувањето во Разград и со голот на Милан Ристовски изедначи на 1-1 против Бугарија.

„Црвено-жолтите“ на пауза заминаа со гол негатива откако Бугарија од единствената своја прилика преку Десподов поведе со 1-0.

Сепак, по само пет минути игра во продолжението, Македонија се врати во игра. По едно двојно проигрување помеѓу Алиоски и Елмас, топката дојде кај Милан Ристовски, кој одлично се снајде и ја затресе мрежата на противникот за 1-1.

Неколку години при здрав разум сакаат да ни наметнат и да нѐ убедат дека со соседна Бугарија сме имале заедничка историја. 

повеќе

Деновиве во Комората пристигна нацрт-концептот за даночни реформи, кој треба да претставува основа за јавна расправа во наредниот период.

повеќе

Концептот е насочен кон креирање на оптимален даночен систем, кој ќе го поддржи економскиот раст, а со тоа и животниот стандард на нашите граѓани.

 

повеќе