Куп на Македонија

Македонија ЃП победи во Прилеп за пласман во четвртфиналето од купот

Македонија Ѓорче Петров е последниот четвртфиналист во Купот на Македонија откако денеска во Прилеп ја совлада Победа со 2-0. 

Осминафиналниот натпревар меѓу Победа и Македонија Ѓорче Петров се играше денеска во Прилеп, а гостите се тие кои дојдоа до победата.
 
Натпреварот беше решен многу рано, по пет минути игра Емир погоди за водство, а 19 минути потоа и Ермедин Адем реализираше за 2-0 што беше и конечен резултат.
 
Овој меч не се одигра во редовниот термин поради настапот на младинскиот тим на Победа во младинската ЛШ.
 
Покрај Македонија ЃП, во четвртфиналето ќе играат и екипите на Академија Пандев, Шкендија, Шкупи, Вардар, Струга Трим Лум, Брегалница и Силекс.

Им благодарам на Русите како креатори, но посебно на бугарските послушни  извршители за пропагандата што ја водат против Македонија. Што направија?

повеќе

Деновиве адвокатот Тортевски во дебатна емисија рече дека немаме критична маса за држава. Не знам дали е така, но изгледа немаме критична маса за сериозни дебати и дијалози во општеството. 

повеќе

Светска банка проценува дека за секој долар инвестиран во здравството, државата има бенефит од 4 долари во смисла на зголемена економска продуктивност.

повеќе