Џенова

Мајсторски лоб на Пандев, идеален почеток на новата сезона! (ВИДЕО)

Горан Пандев со прекрасен лоб удар донесе водство на Џенова од 2-0 против Кротоне. 

Пандев го стартуваше мечот за Џенова против Кротоне и во десетата минута направи магичен потег. Излезе сам пред голот на Кротоне и мајсторски го лобуваше голманот Кордаз за водство на неговиот тим од 2-0. Македонецот учествуваше и во акцијата за првиот погодок.

Веќе е јасно дека светот никогаш нема да биде ист по завршувањето на пандемијата и дека последиците ќе креираат нови образовни можности.

повеќе

Време е да се слушнат мислењата на 30-те компании кои најдобро се справуваат со кризата.

повеќе

Мицкоски треба да побара собраниска расправа за односите со Бугарија или во перцепцијата на јавноста ќе биде изедначен со Заев. Лидерските средби не се институционална форма.

повеќе