Пламнаа шпекулациите за трансфер на напаѓачот

Мадрид е на нозе, пристигна Мбапе! (ФОТО)

Килијан Мбапе попладнево е забележан во Мадрид па веднаш пламнаа шпекулациите за негов трансфер во Реал.

Килијан Мбапе е целта број 1 на Реал Мадрид за следната сезона, но играчот се уште нема соопштено дали ќе се пресели на „Сантијаго Бернабеу“ или ќе продолжи во ПСЖ.

Попладнево Килијан Мбапе беше забележан во Мадрид па веднаш пламнаа шпекулациите за негов трансфер во Реал.

Напаѓачот, заедно со соиграчот Ашраф Хакими (поранешен фудбалер на Реал Мадрид) бил во познат ресторан во престолнината на Шпанија

Останува да се види каква ќе биде иднината на Килијан Мбапе, последните информации велеа дека имиџ правата, односно барањата на Флорентино Перез 50% од имиџ правата да бидат отстапи на клубот, ја кочат зделката.

Римскиот политичар и филозоф, Марк Тулиј Цицерон, во I век пред н.е. укажал дека „кога немате основа за аргумент, злоставувајте го тој што ве обвинува“.

повеќе

Со појавата не енергетската криза многу земји отстапија од зацртаните планови за намалување на емисиите на стакленички гасови.

повеќе

Работите во Македонија забегаа до тој степен што за нив мора да се пишува отворено, „револуционерно“.

повеќе