Серија А

Лукаку се врати во Интер (ВИДЕО)

Агентот на Ромелу Лукаку потврди дека ги потпишале сите документи и позамицата од Челси во Интер е комплетирана, а објавено е и видео со сопственикот на клубот и напаѓачот.

Лукаку се врати во Интер, сите формалности завршија денеска.

Напаѓачот утринава пристигна во Милано, ги помина медицинските прегледи па го потпиша договорот.

„Ги потпишавме сите домунети. Интер и новиот сопственик на Челси завршија голема работа“, вели агентот Себастиен Ледуре.

„Што ќе се случи следната година? Не знаеме уште, ќе видиме во 2023, сега е време да ужива во неговиот камбек“.

Излезе и видео со сопственикот Жанг и Лукаку.

Безбедноста, енергијата и миграцијата се три приоритети со најголема важност за британските граѓани, така што тие се на и на самиот врв на мојата агенда. Затоа патувам за Прага на средбата со европските лидери.

повеќе

Камбаните бијат поради нашата некадарна дипломатија, која е професионално  одговорна за дебаклот со Договорот со Бугарија, а пред тоа за Преспанскиот договор.

повеќе

На 6 октомври 1946 година почна носењето на моштите на Гоце Делчев од Софија во Скопје, столицата на слободна Македонија.

повеќе