Челси ја прифати понудата

Лукаку се враќа во Интер, постигнат е договор

Ромелу Лукаку во новата сезона ќе игра за Интер како позајмен фудбалер од Челси, двата клуба денеска постигнаа договор. 

Челси ја прифати понудата од Интер од осум милиони евра плус бонуси за едногодишна позајмица на Лукаку.
 
Во договорот нема да има опција или обврска за целосно откупување на фудбалерот.
 
Интер и Челси сега ја подготвуваат документацијата и наскоро договорот ќе биде потпишан и официјализиран.

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе

Ракот на корупцијата и понатаму е ендемичен, а актуелната власт сè повеќе потпаѓа под лошите навики на претходниот режим на Никола Груевски.

повеќе