Шпанската фудбалска федерација потврди

Луис Енрике веќе не е селектор на Шпанија

Шпанската фудбалска федерација потврди дека Луис Енрике веќе не е селектор на репрезентацијата, оваа одлука следува по дебаклот на Светското првенство. 

Шпанија со шампионски амбиции отпатува на Мундијалот во Катар, но натпреварувањето го заврши во осминафиналето каде беше елиминирана од Мароко.
 
Како последица на неуспехот, Луис Енрике веќе не е селектор на Шпанија. Одлуката денеска ја потврди Шпанската фудбалска федерација.
 
Тој ќе му се врати на клупскиот фудбал, ќе чека понуда од некој клуб, а Шпанија наскоро ќе добие нов селектор.
 
Како прв кандидат за селекторската позиција во Шпанија сега се споменува Луис де ла Фуенте кој е селектор на шпанската репрезентација до 21 година.

Им благодарам на Русите како креатори, но посебно на бугарските послушни  извршители за пропагандата што ја водат против Македонија. Што направија?

повеќе

Деновиве адвокатот Тортевски во дебатна емисија рече дека немаме критична маса за држава. Не знам дали е така, но изгледа немаме критична маса за сериозни дебати и дијалози во општеството. 

повеќе

Светска банка проценува дека за секој долар инвестиран во здравството, државата има бенефит од 4 долари во смисла на зголемена економска продуктивност.

повеќе